Secţiuni » Flux noutăţi
Flux noutăţi
Newsletters
ArticoleJurisprudenţăLegislaţieCariereEvenimenteCărţiComunicate profesioniştiAvocaturăExecutoriNotariatSistemul judiciarJURIDICE NEXT
 1 comentariu

INM a lansat o baza de date ref. cererile preliminare adresate de instantele din Romania


28 ianuarie 2011 | JURIDICE.ro

UNBR Caut avocat
JURIDICE gratuit pentru studenti

Secţiuni: Flux informații

Institutul National al Magistraturii a dat publicitatii joi, 27 ianuarie 2011, ca a lansat o baza de date care cuprinde evidenta cererilor preliminare adresate de instantele din Romania, in temeiul articolului 267 TFUE, catre Curtea de Justitie a Uniunii Europene, potrivit unui comunicat al INM.

Centrul de Resurse Juridice al INM in materia Dreptului UE poate oferi asistenta documentara magistratilor care se confrunta cu chestiuni de aplicare a dreptului UE, persoana de contact Beatrice Andresan-Grigoriu, formator (beatrice.andresan@gmail.com, +40 21 4076232 (INM), +40 746 058963 (mobil)).

Vă invităm să publicaţi şi dumneavoastră pe JURIDICE.ro, detalii aici!
JURIDICE.ro foloseşte şi recomandă SmartBill şi My Justice.
Puteţi prelua gratuit în website-ul dumneavoastră fluxul de noutăţi JURIDICE.ro:
- Flux integral: www.juridice.ro/feed
- Flux secţiuni: www.juridice.ro/*url-sectiune*/feed
Pentru suport tehnic contactaţi-ne: tehnic@juridice.ro

Newsletter JURIDICE.ro


Social Media JURIDICE.ro



Subscribe
Notify of
1 Comment
Inline Feedbacks
View all comments
Important: Descurajăm publicarea de comentarii defăimatoare. Vor fi validate doar comentariile care respectă Politica JURIDICE.ro şi Condiţiile de publicare.


Secţiuni          Noutăţi                                                                                                                          Articole     Jurisprudenţă     Legislaţie         Arii de practică