Mugur Isărescu: Analiștii care leagă evoluția cursului de darea în plata înseamnă că știu mai multe decât știm noi
9 mai 2016 | JURIDICE.roMugur Isarescu, Guvernatorul BNR, a facut joi, 5 mai 2016, o serie de precizari cu privire la Legea darii in plata, potrivit economie.hotnews.ro.
Mugur Isarescu: ”Legea se remarca printr-un grad extrem de ridicat de imprecizie. Sunt pusi laolalta cei care nu pot sa plateasca cu cei care nu vor sa plateasca. Cu greu se poate face o evaluare corecta a impactului. Trebuie sa vedem reactiile diversilor debitori, reactiile bancilor. Mi-e greu sa spun care vor fi beneficiile acestei legi. Analistii care leaga evolutia cursului de darea in plata inseamna ca stiu mai multe decat stim noi, aici la BNR.”
Vă invităm să publicaţi şi dumneavoastră pe JURIDICE.ro, detalii aici!
JURIDICE.ro foloseşte şi recomandă SmartBill şi My Justice.
Login | Nu aveti cont? Click aici pentru abonare!
Subscribe
Login
Please login to comment
0 Comments
Important: Descurajăm publicarea de comentarii defăimatoare. Vor fi validate doar comentariile care respectă Politica JURIDICE.ro şi Condiţiile de publicare.