Sesizare din oficiu a Avocatului Poporului în cazul incendiului de la Penitenciarul Craiova
02.06.2016 | JURIDICE.ro

Avocatul Poporului s-a sesizat din oficiu și a hotărât efectuarea unei vizite la Penitenciarul Craiova, în cazul incendiului izbucnit în unitatea penitenciară, potrivit unui comunicat al Avocatului Poporului, semnat de Matei Vîrtosu – purtător de cuvânt, dat publicității marți, 31 mai 2016.
În presă s-a relatat faptul că incendiul a izbucnit în două celule din incinta Penitenciarului. Saltelele din cele două celule au luat foc, dar încă nu se ştie dacă focul a fost pus intenţionat. Trei deţinuţi s-au intoxicat cu fum şi au necesitat îngrijiri medicale.
Cuvinte cheie: Avocatul Poporului, incendiu, Matei Vîrtosu, Penitenciarul Craiova, sesizare din oficiu
Vă invităm să publicaţi şi dvs., chiar şi opinii cu care nu suntem de acord. JURIDICE.ro este o platformă de exprimare. Publicarea nu semnifică asumarea de către noi a mesajului. Totuşi, vă rugăm să vă familiarizaţi cu obiectivele şi valorile Societătii de Stiinţe Juridice, despre care puteti ciţi aici. Pentru a publica vă rugăm să citiţi Condiţiile de publicare, Politica privind protecţia datelor cu caracter personal şi să ne scrieţi la adresa de e-mail redactie@juridice.ro!
JURIDICE.ro foloseşte şi recomandă My Justice
Subscribe
Please login to comment
0 Comments