Gabriela Firea va solicita Guvernului schimbarea legislației privind furnizarea căldurii
19 aprilie 2017 | JURIDICE.ro
Miercuri, 19 aprilie 2017, Gabriela Firea, primarul general al Bucureștiului, a declarat că va solicita schimbarea legislației privind furnizarea agentului termic în Capitală, care reglementează pentru pornirea/oprirea căldurii pragul de 10 grade Celsius într-un interval de 3 zile consecutiv, potrivit ziare.com.
Gabriela Firea a declarat că a avut o discuție pe această temă cu Sevil Shhaideh, vicepremierul României, și că „îi vom transmite o solicitare de modificare a hotărârii de Guvern care prevedere practic aceste standarde atât pentru oprirea și pentru pornirea căldurii. (…) E adevarat că frig e de câteva zile, dar RADET nu avea cum să pornească căldura până când potrivit datelor de la ANM nu se înregistrau trei zile de sub 10 grade.”
Vă invităm să publicaţi şi dumneavoastră pe JURIDICE.ro, detalii aici!
JURIDICE.ro foloseşte şi recomandă SmartBill şi My Justice.
Puteţi prelua gratuit în website-ul dumneavoastră fluxul de noutăţi JURIDICE.ro:
- Flux integral: www.juridice.ro/feed
- Flux secţiuni: www.juridice.ro/*url-sectiune*/feed
Pentru suport tehnic contactaţi-ne: tehnic@juridice.ro
- Flux integral: www.juridice.ro/feed
- Flux secţiuni: www.juridice.ro/*url-sectiune*/feed
Pentru suport tehnic contactaţi-ne: tehnic@juridice.ro
Login | Nu aveti cont? Click aici pentru abonare!
Subscribe
Login
Please login to comment
0 Comments
Important: Descurajăm publicarea de comentarii defăimatoare. Vor fi validate doar comentariile care respectă Politica JURIDICE.ro şi Condiţiile de publicare.